Perşembe , 22 Ağustos 2019
En Son Yazılar

2. El Araç Satışlarında En Çok Tercih Edilen Markalar

2el araç sahibi olmaya karar verdiğimiz durumlarda internet üzerinden ya da belirli kaynaklardan faydalanarak uzun soluklu bir araştırma sürecine gireriz. Alacağımız aracın özellikleri, kullanımı, kronik arızaları hatta hangi ülkede üretildiğine kadar bilgi sahibi olmak bu konuda bize ciddi faydalar sağlar. Satışlarda belirli markaların araçları ve piyasada oldukça tercih edilen modelleri vardır. Sizler için en çok tercih edilen bu araçları araştırdık. 2. el araç alırken az da olsa insanların hangi markalara ve modelleri tercih ettiğini hep birlikte görelim.

Fiat

2015 yılında aylık el değiştirme miktarı 21.977 olan Fiat markası ikinci el araç satın alımlarında tercih edilen markaların başında geldiğini söyleyebiliriz. Geçmişten gelen bilinirliği ile insanların güvenlerini oldukça kazanmış ve bünyesinde bulundurduğu Ferrari ve Maserati gibi markalarda adından oldukça söz ettirmiş olan Fiat, bu günlerde yeni modelleri ile öne çıkıyorken, ikinci el oto alımlarda da akla ilk gelen markalardan olmaya devam ediyor. İnsanların tercih ettikleri modeller arasında bireysel olarak kullanıma uygun olan Linea ve Albea modelleri hem yol tutuşu hem de ekonomik yakış seçenekleri ile en uygun araçlar diyebiliriz. Ticari kullanımlarda ise, Doblo modeli hem tasarım hem de teknik özellikleri nedeni ile tercih ediliyor.

fiat-linea

Ford

İçinde bulunduğumuz sene içerisinde aylık el değiştirme miktarı 22.862 olan Ford, ikinci el alımlar ve satımlarda rahatlıkla bulabileceğiniz araç markalarından birisi. Dünya’nın en eski otomotiv kuruluşlarından olan Ford, Aston Martin ve Lincoln gibi bilindik markaları ile de araç piyasasında oldukça önemli bir konuma sahiptir. 1955 yılından itibaren ülkemizde üretim yapan Ford’un en çok tercih edilen modelleri bireysel kullanımlar için olan Fiesta ve Focus, ticari kullanımlar içinse firmalara büyük kolaylıklar sağlayan Transit Connect. Ayrıca Ford markasının en büyük avantajı geçmiş senelerden beri Türkiye’de üretim yapması olduğu için araçların yedek parçaları ve teknik sorunları için kolaylıkla yetkili servis bulabilmenizdir.

ford-fiesta

 

Renault

Renault ülkemizde 2. el olarak araç olarak en çok tercih edilen markaların birincisi olarak yerini birkaç senedir kullanıyor. Ayda 42.598 araç ile en çok tercih edilen Renault markasının, Türkiye’de üretim yaptığı birçok modeli mevcut. Dünya çapında 118 ülkede üretim yapan veya faaliyet gösteren Otomotiv Endüstrisinin en büyük markaları içerisinde yer alıyor. Model olarak ülkemizde 2. el araç piyasasında Fluence ve Kangoo modelleri ile öne çıkıyor. 2. el satışlarda bile Fluence modeline ait 5 farklı araç tipi karşımıza çıkarken hepsinin birbirinden farklı olduğunu söylememiz gerekiyor. Elektronik olan yan aynaları, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu ve ABS gibi önemli özellikleri Fluence modelinin değişik tiplerinde bulabilmeniz mümkün.

 

Peugeot

11.455 aylık satış hacmiyle, 2. El Araba Satışlarında En Çok Tercih Edilen Markalar listemizde kendisine yer bulan Peugeot markası, geçtiğimiz senelerden beri gelen bilinirliği alıcıların tercihleri arasında yerini alıyor. Ülkemizde konsept modelleri ile kendisini kullanıcılara sevdiren marka, ilk olarak 201 Modeli ile alıcılarının karşısına çıkmıştı. Alıcıların en çok tercih ettikleri modeller arasında, aslında hepimizin sık sık gördüğü ve modası tükenmeyen 307 ve 308 modellerini görüyoruz. Bir çok motor tipi ve dizel seçenekleri olan modelde konfor ön planda diyebiliriz. 307 modelinden sonra aynı konsepti bozmayarak 308 modelini piyasaya çıkartarak insanları kendisine bağlamayı başarabilmişti. 2. el alımlarınızda karşınıza 308 modeli çıkarsa incelemenizi tavsiye edebiliriz sizlere.

Hyundai

Aylık el değiştirme miktarı 23.490 olan Hyundai, Dünya’nın en büyük 5. Otomotiv markası diyebiliriz sizlere. Piyasada bulunun en bilindik modelleri Getz ve Accent ile insanların yoğun ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor. Getz modeli diğer markalarda olduğu gibi aynı şekilde farklı motor tipleri ile karşımıza çıkıyor. Bazı modellerin içersinde bulunan, elektrik kumandalı ve ısıtmalı aynalar, yüksekliği elektronik ayarlanabilir sürücü koltuğu gibi özelliklerin yanı sıra aracı küçük bulan alıcılar için katlanabilir arka koltuk gibi özellikleri bulunuyor. Hyundai Getz’in yine modeline göre değişmekle birlikte diğer modellerden daha iyi bir malzeme kalitesine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Sizde en çok satılan ve tercih edilen araba modellerine göz gezdirmek, ayrıca 2.el araba fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız hemen otoeksper.com‘a giriş yaparak fiyatlara bakabilir ve araç modellerini karşılaştırıp değerlendirme yapabilirsiniz.

Cevapla

Scroll To Top