Perşembe , 22 Ağustos 2019
En Son Yazılar

2013 Model Ford Focus İncelemesi ve Sürüş Yorumları

Akıllı teknolojiler ile donatılan ilk arabalardan olan Ford Focus‘un yeni modeli olan 2013 Focus hem daha konforlu hemde daha zevkli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Dünyan en çok satan 2. otomobil modeli olan Ford Focus (Birincisi Toyota Corolla) Otomobil güvenliğinde 5 yıldız alan Yeni Model Focus Volkswagen GTI ile yaptığı yarışı önde sürdürüyor.

2013 NHTSA testlerinde ön çarpışma, yan çarpışma ve devrilme testlerinde yüksek puan alan Yeni Model Ford Focus hem yüksek donanım hemde uygun fiyat seçenekleri ile zirveye oynamaya devam ediyor.

ford focus

Geniş otomobil sevenler için Ford Focus Sedan spor otomobil sevenler için Ford Focus ST gibi birçok farklı versiyonu olan 2013 Moden Ford Focuslarda ön konsolun çok karışık olması dışında bir dezavantajı yer almıyor. Otomobil kullanırken otomobilin tüm fonksiyonlarına müdahale etmek istediğinizde sürüş dikkatinizi dağıtabilecek bir yapısı olan Yeni Ford Focus‘un ön paneli ilk defa kullananlar içinde karışık bir yapıymış imajı veriyor.

ic

Sürücü ve yolcular için ayarlanabilir koltuk yapısı, mesafeleri ve düzenlenebilir oturma şekilleri bakımından neredeyse sınırsız seçenek sunan Yeni Ford Focus Sedan versiyonunda 160 beygir güç 2013 Ford Focus ST modelinde de 240 beygir güç sunuyor.

ford focus st

Spor performans da Mazda speed 3 ve Mitsubishi Ralliart ile yarışan Ford Focus ST manuel vites seçeneğinde en iyi sportif sürüş deneyimini sunuyor. Ayrıca PowerShift çift kavramalı otomatik şanzıman seçeneği de yer alan Ford Focus ST spor otomatik vites spor modunda bu alanın en iyisi olan Mazda 3 den daha iyi bir performans sağlıyor.

 

3 yorum

 1. merhaba bnm bir tane 2013 model ford focus trend x aket aracım var ilk çalıştırdığımda motor sesinin dışında farklı bir ses geliyor gaza basıp hareket ettikten sonra bazen kesiliyor ses tekrar devam ediyor ilk çalıştırdığım zaman her seferinde bu ses çıkıyor servise götürdüm boş bir ses dediler bunun olmaması gerekiyor bence çünkü bu ses beni çok olmamasına rağmen rahatsız ediyor.ustalar bu konuda bilgisiz hatta bu sesi duymakta bile zorluk çekiyorlar ama bu ses var

  • Merhabalar.
   Aracınızda benzin pompası veya mazot pompası arızalı olabilir. Problem teşkil etmez denebilir veya servisler normal diyebilir. Ama sıfır araçta bunun olmaması gerekir.

   Israrla ben sıfır araç aldım bu sesi duymak istemiyorum. Başkasında neden çıkmıyorda bende çıkıyor. Bunu düzeltin deyin. Yada başka yetkili servise gidin. Bir arkadaşımda olmuştu. Zorla mazot pompasından diye ısrar etti. En sonunda değiştirdiler. Ses gitti. Garanti dışında değiştirmek istersen pahalıya mal olabilir.

 2. Furkan Koçkeser

  merhaba benim arbamda çalıştırdığım zamn 1000 devire çıkınca araçtan çalışma sesinin dışında garip bir ses geliyor 1000 deviri geçince ses kesiliyor devir saati 1000 e inince bu ses tekrar başlıyor 900 de de ses yok sadece 1000 devirde bunun sebebi ne olabilir ? aracım 2013 focus trend x benzinli

Cevapla

Scroll To Top