Perşembe , 22 Ağustos 2019
En Son Yazılar

2017 En Çok Satan Araçlar

2017 yılı Ocak ayından son aylara geldiğimiz günlere kadar ülkemizde en fazla satışı yapılan araç markaları; Volkswagen, Renault, Mercedes-Benz, Peugeot, Fiat, Ford, Toyota, Dacia,
Opel ve Hyundai olarak açıklandı. Araç almak isteyenler hangi görüşe göre bu araçları seçti bilinmez ama bu markaların kendilerine göre araç alıcılarını büyüleyecek özelliklerinin olduğu da bilinenler arasında.

En çok satan araçlar içinden kendisi için araç almak isteyenler araç seçimlerini araç markaları içinden güvenlik, ekonomik ve performansına göre seçiyorlar. Tabii araçların en önemli özellikleri çoğu kişi için fiyatları. Çünkü aralarında uçurum denilebilecek kadar fiyat aralığı bulunan araçların varlığı mecburen kişileri fiyatına göre araç aramaya yönlendirmektedir. Araç karşılaştırma işlemleri de araç seçimi yapmak gibi araçlar arasında performans gücü, güvenliğinin nasıl olduğu ve ekonomik açıdan hangi aracın daha uygun fiyatlı olduğuna göre yapılıyor.

aracmetre.com aracılığı ile tüm araç markaları üzerinde karşılaştırma yapılabiliyor. Dünyada ve ülkemizde kullanılan tüm araç markaları arasında yapılan değerlendirmede kişi kendisine göre olan aracı gönül rahatlığı ile karşılaştırma yaptıktan sonra alabiliyor.

Araçlarda Güvenlik Sistemi

Günümüzde en çok büyük şehirlerde yaşanmakta olan otomobil hırsızlığı araç sahiplerinin çoğunlukla bunalmasına sebep oluyor. Araç içi hırsızlıkları sebebi ile herkes aracını en üst seviyede güvenlik çerçevesine almak istiyor. Bu güvenlik sistemlerinin de mekanik tedbirler ve elektronik tedbirler ile sıklıkla alındığı görülüyor.

Mekanik tedbirler arasında en fazla kullanılanlardan birisi, aracın taşınmasını önleyerek hırsızlığa engel olabilmek amacı ile özel bir emniyet çubuğu ile direksiyonun çevrilmesi engellenerek yapılıyor. Mekanik tedbirler arasında bir sonraki aşama ise özel numaralı kilitler kullanmak, bu sistem ise el freninin inmesini engelleyebilmek için kullanılıyor. Elektronik tedbirlere gelince bu da araçlarda elektronik bir sistem sayesinde ateşlemeyi ve benzin akışını kesmeyi gerçekleştirerek aracın çalışmasını engelliyor.

Fakat araç güvenliğinde en fazla güvenlik için gerekli olan sistem ve alışkanlıklar; alarm tertibatı taktırmak, yedek anahtarları araçta bırakmamak, araca otostop yapan kimseleri almamak, araçta bir belge nakit para veya çanta bırakmamak, aracın yanından ayrılırken aracın camlarının ve kapılarının sağlam bir şekilde kilitlendiğinin bilinmesi ve kesinlikle aracın üzerinde aracın anahtarını bırakmamak görülmektedir.

aracmetre

Cevapla

Scroll To Top