En Son Yazılar

Çocuğunuzla Arabalar 3 Filminin Heyecanını Paylaşın!

araba1
Otomobil tutkunuzu çocuğunuzla beraber paylaşmak ister misiniz? O halde 16 Haziran’da vizyona girecek Arabalar 3 (Cars 3) filmi tam size göre! İçindeki tüm karakterlerin birer araba olduğu animasyon filmi ile çocuğunuzun otomobillere olan ilgisi pekişecek, baba oğul aynı hobiyi paylaşmanın keyfini çıkarabileceksiniz.

İlk olarak Eylül 2006’da gösterime giren Arabalar, İngilizce adıyla Cars filmi sıra dışı konseptiyle küçük büyük herkesin ilgisini çekti. Filmi bu kadar sıra dışı yapan şey ise bütün karakterlerin araba olmasıydı. İçinde hiçbir şekilde insan veya hayvan bulunmayan filmde arabalar tıpkı insanlar gibi yaşıyor, meslek sahibi oluyor, kafelerde içecek olarak motor yağı içiyorlardı. Otomobillere dair ince espriler bulunan filmin baş karakteri, kırmızı renkli yarış arabası Şimşek McQueen, kısa sürede tüm çocukların favori karakteri haline geldi. Öyle ki, çocukların bu ilgisine karşılık birbirinden güzel Şimşek McQueen oyuncakları çıktı.

aaa

Cars’ı ilk defa duyan babalara biraz fikir vermek açısından kısaca filmin konusuna değinelim. Bir Disney Pixar animasyonu olan Arabalar’ın ana karakteri Şimşek McQueen, çaylak bir yarış arabasıdır. Çaylaklar kategorisinde yetenekleri ile dikkat çekici bir yarışçı olan McQueen, fazla ünlü olmayan bir araba şirketinin yarışçısıdır. Hedefi, daha yetenekli arabaların yarıştığı Piston Kupası’nı kazanarak ünlü firma Dinoco’nun yeni yarışçısı olmaktır.

Şimşek McQueen, taşıyıcı tırı Mack’in içinde yarış alanına doğru giderken, tır kaza yapar ve McQueen’in yolu hiç bilmediği unutulmuş bir kasabaya, Radyatör Kasabası’na düşer. Kaza sebebiyle kasabaya büyük zarar veren McQueen, zararı çalışarak telafi etmek zorunda kalır. Başta oldukça kibirli olan ve kasabadakilerle iyi geçinemeyen Şimşek McQueen, zamanla onlara ısınmaya başlar. Bu unutulmuş kasaba, onda hiç farketmediği bazı hisleri uyandıracak, ona arkadaşlık ve dostluk kavramlarının önemini öğretecektir aslında.

aa02

Arabalar filmi, çocukların olduğu kadar biz yetişkinlerin de kendilerinden bir şeyler bulabileceği bir film. Film, arabaların dünyasını eğlenceli bir şekilde ele alırken iyiliğin, dostluğun ve dürüstlüğün ne kadar önemli olduğunu da vurguluyor. Bu nedenle ailelerin severek izlediği bir film oldu.

Yoğun ilgi gören Arabalar, ikinci filmini 2011’de çıkardı. Arabalar’ın merakla beklenen üçüncü filmi ise Haziran 2016’da vizyona giriyor. Gönül rahatlığıyla çocuğunuzla gidebileceğiniz bir film olan Arabalar (Cars), çocuğunuzu hem eğlendirecek, hem de onlara arabaları sevdirecek. Böylece baba oğul aynı hobiyi paylaşarak daha kaliteli vakit geçirme imkanını bulacaksınız.

aa003

Çocuğunuzun arabaları eğlenceli bir şekilde tanıması ve öğrenmesi için ona Cars oyuncakları hediye edebilirsiniz. Arabalar filminin oyuncakları, oyuncak tırdan yarış arabalarına, yarış pistine, itfaiye arabasına kadar çok geniş bir yelpaze barındırıyor. Ayrıca, okul çantası, kalem gibi ürünlerden oluşan Cars kırtasiye ürünleri ile çocuğunuz araba sevdasını okula da taşıyabilirler. Çocuğunuza en iyi hediyeyi seçmek için, içinde yüzlerce farklı Arabalar ürünleri bulabileceğiniz karakterdukkani.com web sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Cevapla

Scroll To Top