En Son Yazılar

MTV ödemelerinizi Bonus ile 3 taksitle yapın

Her yıl Haziran ve Temmuz aylarında iki taksit şeklinde ödenen Motorlu Taşıtlar Vergisi zorunlu bir vergi türü. Temmuz ayının gelmesi ile birlikte MTV ödemelerinin tarihi de gelmiş oldu. MTV sorgulama yaptıktan sonra, ikinci taksit ödemenizi son günü olan 31 Temmuz’a kadar ödemeyi ihmal etmeyin. Aracınızın MTV borcunu Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den veya bankalardan ödeyebilirsiniz. Ödemeyi nakit veya kredi kartıyla yapmanız mümkün.

Araç sahiplerinin her yıl ödemesi gereken MTV tutarı Karayolları Trafik Kanunu gereğince belirleniyor. Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin hesaplanmasında aracın türü, yaşı ve motor hacmi önem taşımakta. Otomobil ve motosikletlerin taşıt vergisi aracın yaşı ve silindir hacmine göre, otobüslerin MTV bedeli aracın yaşı ve oturma kapasitesine göre hesaplanıyor. Aracınızın yaşını kolaylıkla belirleyebilir, MTV ödemesini yapacağınız yıldan, aracınızın model yaşını çıkartıp 1 ekleyerek, vergi tutarını belirleyecek yaşını hesaplayabilirsiniz.

Yaz ayları rutin ödemelere ilave olarak tatil harcamalarının da yapıldığı aylar. Malum gelir ile gider dengesine bakıldığında yaz sürecinde bütçelerde maalesef aşmalarda ortaya çıkabilmekte. Bu harcamalara MTV ödemesi ilave olunca araç sahiplerinin bütçesi şaşabiliyor. Böyle bir durumda yapılabilecek en güzel şey MTV borcunu taksitle ödeme fırsatından yararlanmak. Birçok banka bu anlamda müşterilerine rahat ödeme koşulları sunuyor. Bu bankalardan en çok tercih edilen Garanti Bankası da kullanıcılarının yüzünü diğer kampanyalarında olduğu gibi MTV kampanyası ile de güldürdü. Kampanya hakkında detaylı bilgi almak için motorlu taşıt vergisi ödemeleri tıklayabilirsiniz.

Kısaca özetlersek Bonus’un MTV kampanyasının içeriği şu şekilde;

1 Ağustos tarihine kadar geçerli olacak kampanya kapsamında; Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’den, Garanti İnternet Şubesi’nden, Garanti Cep Şubesi’nden, garanti.com.tr’den, 444 0 333 Alo Garanti’den ve şubelerde bulunan online bankacılık kiosklarından, BonusFlaş ile yapılan tüm Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde Bonus 3 taksit fırsatı sunuyor.

Motorlu Taşıtlar verginizi kredi kartıyla ödeyecekseniz öncelikle sorgulama yapmalısınız.  intvd.gib.gov.tr adresinden Motorlu Taşıtlar sorgulama sayfasına giderek MTV tutarınızı sorgulayabilirsiniz.  Garanti Bankası kullanıcıysanız MTVSOR PLAKA NO yazıp 3340’a göndererek MTV borcunuzu kısa sürede öğrenebilirsiniz.

MTV ödemesini taksitle yapmak, araç sahiplerinin borcunu 3 aya yayarak çok daha rahat ödemesi anlamında oldukça cazip. MTV ödemelerini taksitlendirmek istiyorsanız, aracınızın vergi borcunu Garanti Bonus kredi kartlarınızla yapın, MTV borcunuzu rahatça ödeyin.

Cevapla

Scroll To Top