Perşembe , 22 Ağustos 2019
En Son Yazılar

Kategori Arşivi: Elektrikli Otomobiller

%100 Elektrik ile çalışan veya enerjisinin çoğunu elektrik motorundan tüketen çevre dostu otomobil modellerini bu kategoride görebilirsiniz. Dünyada ses getiren ve teknolojiye önderlik eden otomobil modellerinin yanı sıra Türkiyede yer alan elektroikli arabalar da bu bölümde yer alacaktır.
Anahtar Kelimeler: elektrikli otomobil, elektrikli otomobil fiyatları, elektrikli otomobil markaları, elektrikli araba modelleri, elektrikli araba fiyatları

2014 BMW i3 Elektrikli Otomobil Gerçek Bir BMW mi?

2014 BMW i3 EV

125kw 170 beygir gücündeki elektrik motoru otomatik tek vites olan sıradışı otomobil 100km hıza 7.2 saniyede çıkıyor. Tamamen elektrikli bir otomobil olan 2014 BMW i3 EV tasarım ve iç dizayn bakımından BMW’ye yakışmayan bir otomobil olarak yorumlanıyor. Harika bir şehir otomobili olmak amacıyla yola çıkan 2014 i3 EV de peformansa odaklı BMW konseptinin dışına çıkılmış ama tasarımda bu eksikliği gidermiş ... Devamını Oku »

2015 BMW i8 geleceğe hızlı bir yolculuk sunuyor.

2015 BMW i8

Frankfurt otomobil fuarının gözdelerinden BMW i8 serisinin tanıtımı hatta satış fiyatı bile duyuruldu. 135.700 $ Devamını Oku »

BMW Concept X5 eDrive – Hybrid SUV Frankfurt’ta süpriz yapacak.

2014 BMW X5 Elektrikli eDrive

12 Eylül- 22 Eylül 2013 tarihlerinde 65. si düzenlenecek olan Frankfurt Otomobil Fuarı’ında elektrikli ve hybrid modelleri ile devrim yapmaya hazırlanan BMW firması i3, 4 serisinden sonra X5 içinde hybrid versiyon hazırladığı ve fuarda tanıtacağı bekleniyor. Devamını Oku »

2014 Porsche Panamera 4S Executive İncelemesi ve Sürüş Notları

Porsche Panamera 4S Executive

7 ileri otomatik vitesi, oldukça geniş iç hacmi ile büyük bagajı ve Porsche’nin sportif yönünün buluşmasından meydana gelen süper bir aile otomobili karşımıza çıkıyor. Devamını Oku »

Hyundai ix35 Fuel Cell – Dünyanın ilk %100 hidrojenle çalışan otomobili.

Hyundai ix35 Fuel Cell

1998 yılında hidrojen yakıtı üzerine çalışmalarınıo başlatan Hundai ix35 Fuel Cell ile çalışmaların sonucunu almayı hedefliyor. Devamını Oku »

BMW i3 Elektrikli Yeni Nesil Otomobil

2014 Bmw I3 Live

2014 yılının 2. çeyreğinde satışa çıkması planlanan BMW’nin yeni nesil elektrikli otomobili i3 hakkında en geniş fotoğraf albümünü sunuyoruz. Devamını Oku »

Tek Kişilik Otomobil Yeni Nissan EV Land Glider Concept

Nissan EV Land Glider

Eletrikli ve tek kişilik şehir otomobili olarak tasarlanan 2014 Nissan EV Land Glider avrupa sokaklarında gezmeye başlayan yeni Renault Twizy‘ye alternatif olarak görünüyor. Devamını Oku »

Audi A7 Hidrojen Enerjini Destekleyecek!

Volkswagen CEO’su Martin Winterkorn’nin Mart atında yaptığı açıklamada yakıt hücresiyle çalışan otomobiller üzerinde ciddi çalışmalar yapıldığını belirtmişti. Autocar.com sitesinin haberine görede Audi A7’nin yakıt hücresi (hidrojen enerjisi) motoruyla çalışan bir versiyonunuda geliştirilme aşamasındaymış. Daha sonra Vokswagen den bir yetkilinin bu duyumu yalanlamasına rağmen Audi teknik şefi Wolfgang Dürheimer Audi yakıt hücresi çalışan bir A7 yi Ağustos ayında test edeceklerini duyurdu. ... Devamını Oku »

Günlük Yaşamda Kullanılabilecek Uçan Otomobil İçin Oyuncak Prototip Geliştirildi.

Kickstarter’da yer alan Quadcopters isimli proje radyo frekansı ile kontrol edilen bir model otomobil fakat gelecekte uçan otomobiller için temel niteliğinde bir proje olabilir. Devamını Oku »

Renault ZOE – Renault’un Elektrik Otomobili

Çekici tasarımı, konforu, ve en son teknoloji donanımları ile size çok şey sunuyor. Devamını Oku »

Scroll To Top